HABERLER

21 MAYIS 150. YIL İSTİŞARE TOPLANTISI İKKD’ DE YAPILDI

21 Mayıs 2014 Soykırım ve Sürgün’ün 150. yılı münasebetiyle, Kaf-Fed’in daveti ile 2 Nisan 2014 tarihinde, derneğimizde düzenlenen toplantıda bu sene için yapılabilecek çalışmalar ve öneriler ele alındı. Bu sene yapılacak her organizasyonda; herkesin gerek kurumsal, gerekse bireysel katılımının önemi üzerinde duruldu. Tüm kurumlar, farklı organizasyonlar düzenlenebileceği ancak, birlik ve beraberlik ile hareket edilmesi konusunda hemfikir olduklarını dile getirdi.

Maltepe Çerkes Derneği, Çerkes Kültür Evi, Çerkes Kadınları Teavün Cemiyeti, İstanbul 1864 Kafkasyalılar Kültür Derneği, İstanbul Bahçelievler Kafkas Çerkes Derneği, İstanbul Uzunyayla Kafkas Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Çerkesya Yurtseverleri, Çerkes Federasyonu, Jineps Gazetesi, Adige Khase Çerkes Derneği ve İstanbul Kafkas Kültür Derneği temsilcileri toplantıya katıldı.

Toplantı sonunda Kaf-Fed’in Kartal organizasyonu için destek vermek isteyen kurumların ilk toplantısının ise 7 Nisan 2014 tarihinde Beylikdüzü Çerkes Kültür Evi’ nde yapılmasına karar verildi. Katılımcı kurumlar;

Maltepe Çerkes Derneği, Çerkes Kültür Evi, Bahçelievler Kafkas Çerkes Derneği, Çerkes Kadınları Teavün Cemiyeti, İstanbul 1864 Kafkasyalılar Kültür Derneği, İstanbul Uzunyayla Kafkas Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve İstanbul Kafkas Kültür Derneği.

21 Mayıs için, kurumların bu yıl için belirlenmiş olan takvimleri ise aşağıda bilgi amaçlı kamuoyuna sunulmuştur.

Çer-Fed: Taksim için organizasyonu yürüteceğini dile getirdi.(21 Mayıs 2014 20.00 RF Konsolosluk önü)

Adige Khase Çerkes Derneği Mevlüd organizasyonunu yürüteceğini dile getirdi.(22 Mayıs 2014 20.30 Eyüp Sultan Camii, akşam namazı sonrası)

Kaf-Fed: Kartal için organizasyonu yürüteceğini dile getirdi. (24 Mayıs 2014 Kartal – Anıt önü)

Yoruma kapalı.

Scroll To Top