HABERLER

26 Ekim Pazar Dostlarla Aydos Ormanlarındayız

Mezbjen Doğa Sporları Topluluğu Etkinliği

26 Ekim Pazar Dostlarla Aydos Ormanlarındayız

Derneğimiz bünyesinde bu sene oluşturulan Mezbjen Doğa Sporları Topluluğu bu ay 2. etkinliğini Aydos’ ta gerçekleştirecek. Tüm doğa severleri bekliyoruz.

Aydos Ormanları İstanbul’a 35 dakika mesafede; Kartal-Yakacık-Uğur Mumcu’da; İstanbul’un yegane kalan akciğerlerinden bir tanesi olup, muhteşem yürüyüş parkurlarına sahip; görülmesi, gezilmesi ve spor yapılması gereken bir doğa güzelliği…

Aydos Ormanlarına gelir-gelmez, temel ısınma hareketlerimizi yapıp, o güzel patikanın ve Aydos Baraj Göleti’nin ve Aydos Ormanlarının içinde, tertemiz havasını içimize çekerek gezmenin, haftaların tüm yorgunluğunu üzerimizden alacağını düşünüyoruz.

Patika boyunca, orman içinden, dere kenarlarından yürüyerek, bazen orman patikalarından, bazen de traktör yollarından geçeceğiz…
Yürüyüşümüzü başlangıç noktamızın hemen üstünde tamamlamayı düşünüyoruz.

Toplam 15 km.lik bir zevkli bir parkur. İnişi de bol, çıkışı da. Toplam 5,5 saatlik bir yürüyüş olacak ve muhtemelen iyi tempolu yürüyüş olacak.

Araç Yolculuğu (Gidiş-Dönüş) : 75 dakika (Gidiş-Geliş)
Yürüyüş Süresi : En az 5,5 saat
Parkur Durumu : (Orta) Orman içi – Toprak yol – Dere geçişli

Önerilen Malzemeler: Boğazlı rahat bir ayakkabı, outdoor pantolon ya da eşofman (kot pantolon yürüyüş sırasında rahatsız edebilir), şapka, baton, küçük sırt çantası, yağmurluk ve yedek çamaşır.

Varsa düzenli kullandığınız ilaçlar, bol miktarda su ve içecek; mümkünse ceviz, incir, badem ve fındık gibi bir karışım enerjiniz düştüğünde size güç verecektir.

Araç güzergahı / Kalkış Saati: Bağlarbaşı dernek önü saat: 08.00
Gezi bedeli: 25 TL

Rezervasyon için, lütfen cep telefonunuzu ve e-mail adresinizi, kan grubunuzu, acil durumda aranacak yakınınızın isim ve cep telefonunu ve servise bineceğiniz yeri bildirmeyi unutmayınız. Son dakika iptallerinin haber verilmemesi bizi çok zor durumda bırakmakta aynı zamanda yedek yazılan kişilerin faaliyete katılma şansını da yok etmektedir, bu konuya dikkatinizi çekeriz.

Önemli Not: 23 Ekim Perşembe saat 18.00’dan sonra yapılan rezervasyon iptalleri geçerli değildir, ücret almak zorundayız araç için ve anlayışla karşılayacağınızı ümit ediyoruz.

Telefon: 0216 651 00 88
Dernek Adresi: Altunizade Mahallesi Nuh Kuyusu Caddesi
No: 110 Bağlarbaşı Üsküdar-İstanbul

 

Yoruma kapalı.

Scroll To Top