HABERLER

63. DEFA BAŞLADIK KALDIĞIMIZ YERDEN…

Yaş alan ama yaşlanmayan Xasemiz, 63. defa devam ediyor kaldığı yerden… Dün akşam yapılan sezon açılışımızda; yüreği halkı için çarpan, halkı için üreten iki değerli gencimiz; Avulh Nihal Akkuş ‘’Yaşamın tohumu ‘’an’’ noktasındadır’’ adlı fotoğraf sergisi ile bizleri Anavatanlarımıza götürürken, Ketse Yasin Durmaz ‘’Zamanın Anlattıkları’’ adlı belgeseli ile geceye katılanları yitirmekte olduğumuz kültürel değerlerimizle ve o değerlerimizin dipdiri yaşadığı günlere şahitlik edenlerle buluşturdu.

Gecede Kıymetli Thamadelerimizden Sayın Rahmi Tuna, İstanbul Abhaz Kültür Derneği Başkanı Sayın Hakan Ander, Abhazya Cumhuriyeti Devleti Tam Yetkili Elçisi Sayın İnar Gitsba ve Kaffed Genel Başkanı Sayın Yaşar Arslankaya misafirlere hitap ettiler. İstanbul Abhaz Kültür Derneği Başkanı Sayın Hakan Ander gecenin anısına hazırlanan Adige Bayrağını ve Vladislav G. Ardzınba anısına yaptırılan özel plaketi derneğimiz adına yönetim kurulu üyesi Sayın Janberd Dinçer’e takdim etti. Janberd Dinçer de Abhazya Cumhuriyeti Devleti Tam Yetkili Elçisi Sayın İnar Gitsba’ ya Adige Bayrağı rozetini hediye etti ve diasporadaki gençlerin kurumlarını sahiplenmelerinin önemi üzerine bir konuşma yaptı.

Ama en önemlisi, dün gece…

Genç yüreklerin nelere kadir olduğunu gördüğümüz ve tüm halkların kardeş olduğunu bir kez daha yürekten paylaştığımız bir gece oldu.

Yaş alan ama yaşlanmayan Xasemize, yeni sezon kursları ve faaliyetlerimize katılmak üzere davet ediyoruz sizleri.

 

     

    

    

Yoruma kapalı.

Scroll To Top