HABERLER

ADİGE DİL KURSU EĞİTMENİ SEÇME SINAVI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde Üsküdar Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan Adige Dil Kursu Eğitmen Seçme Sınavı 21 Eylül 2019 Cumartesi günü saat 14.00’da, Üsküdar Halk Eğitim Merkezi’nde yapılacaktır. (Adres: Murat Reis, Yeni Dersane Sk. No:21, 34664 Üsküdar/İstanbul  Telefon: 0216/553 21 34)

 

Komisyonun Başkanları İstanbul Milli Eğitim Müdürü ve Üsküdar Halk Halk Eğitim Müdürü olup Adige Dil Komisyonu olarak da Usta Eğitmenler İlhan Aydemir, Seyfi Tokuç, Ayşe Tufan ve Sümeyye Doğan belirlenmiştir.

 

Bu sınavı kazananlar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Türkiye genelinde tüm Halk Eğitim Merkezlerinde Adige Dil Eğitmeni olarak çalışabilme yeteneği olan eğitmenler olarak kayıt altına alınacaklar ve başka bir sınava gerek kalmaksızın Türkiye’deki Halk Eğitim merkezleri bünyesinde açılacak Adige Dil Kursları’nda, ücretli eğitmen maaşı alarak eğitim verebileceklerdir.

 

Ücretlerin asgari ücret civarında olduğu ve ders yoğunluğuna göre değişeceği, Halk Eğitim sezon süresi her yıl  yaklaşık 10 ay olduğundan, 10 aylık ücret alınacağı, eğitim boyunca sigorta yapılacağı öğrenilmiştir.

 

ADİGECE okuma ve yazma bilen ve Halk Eğitim Merkezlerinde Adigece Dili Eğitmeni olmak isteyenlerin 18 Eylül Çarşamba gününe kadar Üsküdar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne ADİGE DİL KURSU EĞİTMENİ SEÇME SINAVI için dilekçeyle başvurmaları gerekmektedir. (Kimlik + fotokopisiyle ve en son bitirdiği okul diploması+ fotokopisi de gerekmektedir.)

Yoruma kapalı.

Scroll To Top