HABERLER

Değerli üyemiz/hemşehrimiz,

Türkiye diyasporasının en eski ve köklü derneği kuşkusuz ki İstanbul (Bağlarbaşı)Kafkas Kültür Derneğidir. Türkiye’nin dörtbir yanından İstanbul’a gelen pek çok hemşehrimizin bir ev bellediği, soydaşları ile aynı atmosferi paylaştığı ve dertleri ile dertlendiği bir çatıdır İKKD. Derneğimiz de 60 yıldan daha uzun süredir bu birlikteliğin verdiği enerji ile ayakta durmakta, toplumumuza ve hemşehrilerimize hizmet etmeye devam etmektedir.

Her geçen gün ağırlaşan toplumsal sorunlarımızın yanı sıra, sivil toplum örgütü olabilme gereksinimleri de giderek zorlaşmakta, ağırlaşmaktadır. Bu ağırlığı kaldırabilmek fikir, emek ve kaynak işidir. Hepinizin bildiği gibi derneklerimizin hiçbir ticari yapılanması mevcut değildir ve tek gelir kaynağı üye aidatları ve kısıtlı sayıdaki çok değerli bağışçılarımızdan gelen bağışlardır.

Aidat, adından da anlaşıldığı gibi bir yere ait olmanın naçiz bir bedelidir ve son derece makul bir rakamdır. Ancak derneğimizin bir başka gelir kaynağının olmaması sebebiyle için yaşamsal önemdedir. Son yıllarda çeşitli kereler bazı çağrılar yapılmış olsa da maalesef yeterli yanıt alınamamıştır. Öte taraftan İçişleri Bakanlığı Dernekler Masası aracılığı ile gönderdiği tebliğde üyelik aidatını 2 yıl ve daha fazla süre ödemeyenlerin üyelikten çıkarılmasına, aksi durumda yöneticileri için cezai şartların oluşacağına işaret etmektedir.

Dernek olarak bu günden itibaren üyelik aidatlarını çok basit ve güvenli bir şekilde ödeyebilmeyi sağlayacak bir aidat sistemine geçmiş bulunmaktayız. İster cep telefonlarınız vasıtasıyla, ister internetten yapılacak çok basit birkaç işlemle aidatlarınızı çok kolay bir şekilde ister tek seferde, ister aylık taksitler şeklinde ödeyebilirsiniz.

Daha işlevsel ve güçlü bir dernek için Ha Marje…

Aşağıdaki linke tıklayarak işlemi web sitesinden de yapabilirsiniz.

Web sitesi üzerinden kaydolmak için tıklayın. 

Yoruma kapalı.

Scroll To Top