HABERLER

DOĞA VE DOSTLUĞA ÇAĞRI YÜRÜYÜŞÜ – 8 MART PAZAR ABANT

Sevgili Dostlar Merhaba,

Geçmiş tarihlerde Çerkesler, en derin duygularını dağlarda, ormanlarda, asırlık ağaçların gölgesinde bulurdu. Ormanlar ve dağlar mabedleri, sığınağı ve toplantı yerleri olduğu kadar, savaş ve barış alanları, sevgi yuvası, hayal ve hatıra yerleriydi. Ağaç dallarının uğultusu, yaprak sesleri ise müziklerinin esin kaynağıydı.

Doğayla içiçe ve saygıyla yaşayan bu kadim kültürün torunları olan bizler; yaşanan soykırım, acılar, sürgün ve son yarım yüzyıldır köylerden kentlere geçişler neticesinde, kültürümüzün ana besleyicisi olan doğa ile ilişkilerimizi giderek daha fazla kaybediyoruz. Bu kopuşu terse çevirmek ve genetik kodlarımızda var olan zenginliğimizi tekrardan yeşertip daha güçlü hale getirebilmenin ise, ancak doğaya ve ruhlarımıza zaman ayırarak mümkün olacağının farkındayız. İşte bu bilinç ve gerekçe ile toplumsal barış, anlayış ve hoşgörüye en çok ihtiyaç duyulan günümüzde siz dostlarımızı, 8 Mart Pazar günü “Doğa ve Dostluğa Çağrı Yürüyüşü” için Abant’a bekliyoruz.

“Güneş değen her yere, tohum serp. Tohum serpilen her yerde er geç gölgelik olur”

İçten Saygı ve Sevgilerimizle,

Mezbjen Doğa Sporları Topluluğu – İstanbul

ORGANİZASYON DETAYLARI;

Tarih: 8 Mart 2015 Pazar
İstanbul Hareket Noktası: Dernek Önü(İstanbul Kafkas Kültür Derneği Altunizade Mahallesi Nuh Kuyusu Caddesi No: 110 Bağlarbaşı-Üsküdar
İstanbul Hareket Saati: 07.00

SON BAŞVURU: 5 MART PERŞEMBE SAAT 18.00
Bilgi-Kayıt: sibelpak@yahoo.com / 0534 968 51 04

Tüm iller için buluşma noktası: Abant Gölü
Abant’ta buluşma saati: 10.30
Tahmini parkur mesafesi: 7 Km
Zorluk derecesi: Kolay

MALZEME:
Mevsime uygun yürüyüş için rahat, sıcak giysiler, uygun ayakkabı seçimi, yağmurluk ile sürekli ilaç kullananların hazırlıklı gelmesi önerimizdir.

Program içeriği: Tanışma, yürüyüş, yemek ve düğün halkasının kurulması.

Ulaşım Bedeli: 60 TL

Yemek Bedeli: 25 TL
Yemek için görüşülen Çamlık Restaurant; kişibaşı 25 TL içinde çorba, salata, meşrubat, karışık ızgara veya balık seçeneği sunmuştur. Yürüyüş sonunda dileyen katılımcılar bu restauranttan hizmet alabilirler. Bu durumda kayıt esnasında hazırlık yapılabilmesi için menü bildirimi yapmanızı rica ederiz.

Her il ulaşımını ve sabah kahvaltısını kendisi organize edecektir.

Etkinlik fotoğrafı: http://www.highlandabkhazia.com/

Sağlıklı ve keyifli bir yürüyüş olmasını dileriz…

Yoruma kapalı.

Scroll To Top