HABERLER

İKKD Yaz Okulu Projesi Hakkında Bilgilendirme

Kıymetli Velilerimiz,

Bu yıl derneğimizde açmayı planladığımız yaz okulumuz ile çocuklarımızın, gerek kendi kültüründen yaşıtları ile paylaşımlarını arttırmayı gerekse derneğimize aidiyet duygularını geliştirmeyi hedefliyoruz. Yaz okulu süresince; tarihimize ait konuları ve kültürümüze ait gelenekleri, oyunlar ile uygulamalı davranış örmekleriyle ve kural dayatması olmaksızın akışın içinde vermeyi planlıyoruz. Tüm eğitimlerin içinde, yeri geldikçe işlenecek küçük konular ile çocuklarımızda bu konuda bir algı gelişimi sağlamayı arzu ediyoruz.

Bu anlamda; derneğimizden pedagojik formasyonu olan, eğitimini çocuk gelişimi üzerine yapan Betül arkadaşımız okulumuzun müdürlüğünü yürütecektir. Derneğimizin dans ekibi Mazenef Gençleri ise çocuklarımıza ağabeylik ve ablalık konusunda destek verecekler. Bilhassa dernek dışı etkinliklerde abi ve ablalarının refakati onların sevgi, ilgi ve güvenliği açısından önem arz eden bir konudur.(spor faaliyetlerine hazırlıkları, sonrasında toparlanmaları, açık havada takipleri ve benzeri konularda 2 sınıfımıza gençlerimiz destek verecektir.)

Adiğabze Dil Kursu:

Kursumuzda Sayın İlhan Aydemir hocamız ile çalışacağız. Haftada 4 gün, 10 saat boyunca sürecek eğitimle yaz okulu bitiminde, minimum 40 saat anadillerine dair seslerini duymuş olacaklar.

Yaratıcı Drama: Huştoko Nefin

Konusunda eğitim almış ve uygulamalar yapan; Sayın Huştoko Nefin Çakır ve Sayın Burcu Bilgehan ile hazırlanan programı uygulamaya geçireceğiz. Her hafta 2 saat bu konuda çalışmalar yapacağız.

Resim: Sayın Faruk Kutlu

Sayın Faruk Kutlu’ nun da zaman zaman katılacağı; kendi kültürümüzden anlatımlarla renkli, özel resim atölyeleri yapacağız.

Müzik: Sayın Engin Met

Dileyen çocuklarımızın çaldıkları müzik aletlerini de getirerek katılabilecekleri müzik çalışmaları yapılacaktır.

Mutfak Eğitimi: Sayın Öznur Arslanalp – Sayın Hatice Nart

Çocuklarımızın ince motor gelişimini desteklemenin yanı sıra, kültürümüzdeki masa düzeni ve benzeri detaylara dair bilgilendirmelerin yapılacağı keyifli etkinlikler gerçekleştireceğiz. Kendi elleri ile hazırladıkları yiyecekleri yeme mutluluğunu yaşatacağız.

Yüzme-Basketbol: (Burhan Felek Yüzme Havuzu-Bağlarbaşı Spor Klübü)

Fiziksel gelişimleri ve takım oyunları açısından önemli olan faaliyetleri de 2 alanda gerçekleştireceğiz. Profesyonel hocaların takibinde ve yaş gruplarına göre takımlar oluşturulacaktır.

Açık Hava Organizasyonları:

Farklı müze gezileri, izcilik okulu, uçurtma şenliği, piknik keyfi gibi dış aktiviteler ile paylaşımı ve doğa ile baş başa olmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.

Yemek Organizasyonu:

Derneğimiz kafeteryası mutfağından; sağlıklı, temiz ve lezzetli ürünlerin sunulacağı yemek organizasyonu ile çocuklarımızın aldığı gıdaların, saklanma ve pişirilme koşullarında da güvenliği sağlanmış olacaktır.
Sabah Kahvaltısı 09.00
Öğlen Yemeği 12.30
İkindi Kahvaltısı 16.00 (kimi zaman açık havada piknik şeklinde ikindi kahvaltıları organize edilecektir.)

Yasaklar:

Çocuklarımızın birebir daha fazla iletişim kurmalarını hedefleyen okulumuzda, elektronik cihazların getirilmesi yasaklanmıştır. (Uygulamaya cep telefonu dahildir. Ancak, zorunlu hallerde telefon dernek yönetimine teslim edilebilir. Ipad ve Iphone, laptop ve benzeri tüm cihazların yaz okulu süresince derneğimize getirilmemesi konusunda siz velilerimizden yardımlarınızı özellikle rica ediyoruz. Getirilen olur ise 09.00-17.00 saatleri arasında kullanıma müsaade edilmeyeceğinin de bilgisini şimdiden sizlerle paylaşmak istiyoruz.)

Son Başvuru Tarihi: 1 haziran 2014
Başlangıç tarihi: 16 Haziran 2014
Bitiş tarihi: 11 Temmuz 2014
Saat Aralığı: 09.00-17.00
Yaş Grubu: 6-12

Servis: Ev ile dernek arası ulaşım için servis tercih edecek velilerimizin derneğimizle iletişime geçmeleri rica olunur.

 

Yaz Okuluna dair tüm sorularınız ve kayıt için:
0216 651 00 88 info@istanbulkafkaskultur.org

Yoruma kapalı.

Scroll To Top