HABERLER

KREDİ KARTI SAHİPLERİNİN DİKKATİNE!

Değerli üyelerimiz ve destekçilerimiz,

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), banka ve kredi kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi için kart sahibinin onayı gerektiğini açıklamış; bu onayın ise 31 Aralık 2017 tarihine kadar yapılması gerektiğini duyurmuştu. 31 Aralık 2017’den itibaren onay verilmemiş bireysel banka ve kredi kartları, internet üzerinden alışverişe kapatılacak.

Henüz onay vermemiş olan üyelerimiz ve destekçilerimiz, aşağıda çeşitli bankalar için “onay verme talimatlarını” inceleyebilirler.

Onay vermek için 3 yöntem bulunmaktadır.

1- Bankaların bireysel internet bankacılığı sayfasının veya mobil uygulamanın ayarlar kısmından;

2- Telefonla (arama ya da SMS);

3- Şubeye giderek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

SMS yoluyla onay vermek için bazı bankaların onay verme bilgileri aşağıda yazmaktadır.

İş Bankası:

 • Aralarında boşluk bırakarak “ONAY” yazıp herhangi bir bireysel İş Bankası kredi kartı ya da Bankamatik kartınızın son 6 hanesini 4402’ye SMS ile göndermeniz yeterlidir.

Garanti:

 • Tek bir kredi kartınız için onay vermek isterseniz ONAY yazıp kartın son 6 haneyi 3340’a gönderebilirsiniz.

Akbank:

 • Tüm kartlarınız ile 31 Aralık 2017’den sonra internetten alışverişe devam edebilmeniz için INTERNET yazıp 8885’e ücretsiz SMS gönderebilirsiniz.

Vakıfbank:

 • Tek bir kartınız için internet alışverişlerinde kullanım onayı vermek isterseniz ONAY yazıp bir boşluk bırakıp kartınızın son 6 hanesini 6635’e göndermeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası:

 • Onay vermek için internet alışverişlerine açık kalmasını istediğiniz her bir kartınız için ayrı ayrı olmak üzere EONAY yazıp boşluk bırakarak kart numaranızın son 6 hanesi ile birlikte 4757’ye mesaj gönderebilirsiniz.

ING Bank:

 • Her bir kartınız için ayrı ayrı onay vermek için ONAY boşluk kartınızın son 4 hanesini yazarak 2205’e SMS gönderebilirsiniz.

Yapı Kredi:

 • Tüm bireysel Yapı Kredi kredi kartlarınız ve varsa bu kartlara bağlı ek kartlarınız ile Yapı Kredi bireysel banka kartlarınız ile 31 Aralık 2017’den sonra internet alışverişlerine devam edebilmeniz için SMS ile AÇIK yazıp bir boşluk bırakarak kart üzerindeki müşteri numaranızı 4944’e SMS göndermeniz gerekmektedir.

QNB Finansbank:

 • İnternetten alışveriş onayı vermek için; “INTERNET” yazıp boşluk bırakarak kredi kartınızın son 4 hanesini yazın 2273’e SMS gönderebilirsiniz.

HSBC:

 • Tüm bireysel HSBC kredi kartlarınız, varsa bu kartlara bağlı ek kartlarınız ve bireysel HSBC banka kartlarınız ile internetten yapacağınız alışverişlere devam edebilmek için SANAL boşluk herhangi bir HSBC kredi ya da banka kartınızın son 6 hanesini sistemimizde kayıtlı olan cep telefonunuzdan 4498’e SMS ile göndermeniz gerekmektedir.

Halkbank:

 • Halkbank kredi kartı internetten alışveriş onayı vermek için; “ONAY” yazıp 3404’e SMS gönderebilirsiniz.

Denizbank:

 • DenizBank kredi kartı internetten alışveriş onayı vermek için; Tüm kredi kartlarınız için “HEPSİ” yazıp boşluk bırakarak kartınızın son 6 hanesini yazın 3280’e SMS gönderebilirsiniz. Tek bir kartınız için onay vermek isterseniz “SANAL” yazıp boşluk bırakarak kartınızın son 6 hanesini yazın 3280’e gönderebilirsiniz.

Yoruma kapalı.

Scroll To Top