HABERLER

MEZBJENLER 30 KASIMDA HEYBELİ ADAYA GİDİYORUZ…

Sevgili Mezbjenler bu ay farklı bir etkinlikle doğada olmaya devam ediyoruz.METNİN TAMAMINI OKUDUKTAN SONRA, AKLINIZA TAKILAN SORULAR OLURSA 02166510088 NOLU TELEFONDAN VEYA info@istanbulkafkaskultur.org’dan BİZLERLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

SON KAYIT 26 KASIM ÇARŞAMBA GÜNÜDÜR.ETKİNLİKLERİMİZ DERNEĞİMİZİN ÜYELERİNE YÖNELİK OLDUĞU İÇİN KATILMAK İSTEYENLERİN DERNEĞİMİZLE İRTİBATA GEÇMESİ GEREKMEKTEDİR. İSTANBUL KAFKAS KÜLTÜR DERNEĞİ ÜYELİĞİ VE MEZBJEN DOĞA SPORLARI TOPLULUĞU’NA KAYIT İÇİN;
info@istanbulkafkaskultur.org 0216 6510088

30 Kasım Pazar sabahı vapur iskelelerinde buluşarak yola çıkacağız. Adaya varınca kahvaltı yapıp, etkinlikle ilgili bilgilendirme yapıldıktan sonra Hedef Bulma Aktivitesine geçeceğiz. Bunun için pusula kiralama, harita-kitapçık basımı, kalem ve diğer malzemeler için yanınızda 20-25 TL gibi bir miktar para bulundurmanızı rica edeceğiz. Katılımcı sayısı arttıkça ücret azalacaktır
30 Kasımda ben de varım diyenler info@istanbulkafkaskultur.org veya sibelpak@yahoo.com adreslerine (ad-soyad, telefon numarası, e-mail adresi, kan grubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu) bilgilerini ulaştırmanızı rica edeceğiz. Bu bilgiler Mezbjen grubuna işlenecek ve sonraki katılımlarınızda tekrar aynı bilgiler alınmayacaktır. Bir değişim olması halince sizlerin bize güncel iletişim bilgilerinizi ulaştırmanız yeterli olacaktır.

Pazar günü kahvaltı yapacağımız ve yemek yiyeceğimiz yerleri birlikte belirleyeceğiz.

BULUŞMA NOKTALARI VE SAATLER; Buluşma noktasına belirtilen saatte gelenlerle yola çıkılacaktır.

09.30 KABATAŞ
09.50 KADIKÖY
10.00 BOSTANCI
10.00 KARTAL

Heybeli Ada…
İstanbul’un Büyük Ada’dan sonra en büyük adasıdır. Çam Limanı’ndan sandala binip açılanlar bestelemiş “Biz Heybeli’de her gece mehtaba çıkardık” şarkısını… Bir zamanlar bakır madeni çıkarılan adaya Halki, yani bakır ismi verilmiş; bir heybeye benzediğinden sonraları Heybeli Ada adını almıştır.

OUTDOOR TRAINING
• Arkadaşlarınızı çalışma ortamı dışında tanıyabileceğiniz, farklı yönlerini keşfedebileceğiniz, hayatınızda da ekip çalışmasının, iletişimin, motivasyonun önemini; yarış boyunca uygulanan aktivitelerle irdeleyeceğiniz bir faaliyete davetlisiniz.
• Aynı zamanda defalarca gelmiş olabileceğiniz adayı çok farklı gözlerle görebileceksiniz. Farkındalık bu aktivitede devreye girecek.
• Bu program; takım çalışması ve takımın içerisindeki kişisel konumunuzla ilgili bir farkındalık yaratmak ve birlikte hareket etmenin sonuçlarını paylaşma imkanı yaratmak üzere kurgulanmıştır.
• Çalışma kapsamında yer alan aktiviteler; problem çözme, farklı bakış açılarından bakabilme ve takım olarak birlikte hareket etmek üzerine kurgulanmıştır. Kazanan gruplar olması hali kaçınılmazdır ancak çalışma bir bütün olarak algılanmalı ve sonraki aşamalar için birer araç olarak değerlendirilmelidir.

ORYANTİRİNG NEDİR?
• Oryantiring (Koşarak, Yürüyerek Hedef Bulma) her türlü arazide yapılabilen, katılımcıların kontrol noktalarını harita ve pusula yardımı ile en kısa zamanda ziyaret etmeye çalıştığı bir doğa sporudur.
• Kısaca bedensel ve zihinsel çalışmanın birlikte ifadesi olan Oryantiring; sadece düz bir koşu değil, aynı zamanda kontrol noktaları aranırken zamanın nasıl geçtiğini anlayamadığımız bir oyundur. Bir doğa sporu olarak yediden yetmişe kadar her kesime hitap eden Oryantiring ayrıca bütün ailenin birlikte yapabileceği bir aile sporudur.
• Oryantiringi benzerlerinden ayıran en önemli unsur koşarken/yürürken takip edilecek bir liderin veya işaretlenmiş bir parkurun olmamasıdır. Bulunulan yerden gidilecek yere ulaşmak için her sporcuya göre değişen sonsuz sayıda farklı seçenek bulunmaktadır. Sporcuların hem kendi özelliklerini, hem diğer sporcuları, hem de içinde bulundukları arazinin özelliklerini dikkate alarak en doğru kararı en kısa süre içinde vermeleri, bir başka ifade ile atletik kapasitelerine ek olarak mutlaka zihin yeteneklerini kullanmaları gerekmektedir. Oryantiringin bu özelliği yarışmacılar arasındaki fiziksel özellik farkını ortadan kaldırmakta, yarışmanın başında neredeyse tüm sporcuları eşit hale getirmektedir.

BİLİYORSUNUZDUR AMA, BİZ YİNE DE HATIRLATMAK İSTERİZ…
• Aktivitenin tamamı açık alanda geçeceğinden doğada rahat hareket edebileceğiniz, spor ayakkabılar ya da yumuşak tabanlı deri ayakkabılar tercih edin.
• Rahat hareket edebileceğiniz spor giysiler “kot pantalon, kumaş pantolonlar (keten), eşofman altı, bermuda, tayt vb.” tercih edin.
• Mevsim itibariyle kısa süreli de olsa yağmur yağabileceğinden, yanınızda mutlaka bir yağmurluk bulundurun.
• Mevsim itibariyle hava biraz serin olabileceğinden, yanınızda bir üst dış katman giysi bulundurun. (Polar mont, eşofman üstü, hırka, ceket vs.)
• Açık alanda çalışılacağından şapka bulundurun.
• Aralarda üzerinizi değiştirmek isterseniz, yanınıza yedek giysiler alın.
• Yanınızda mutlaka bir cep telefonu bulundurun.
• Sürekli kullandığınız bir ilaç varsa mutlaka beraberinizde getirin.
• Mümkünse yanınızda, yedek giysilerinizi, özel eşyalarınızı ve ihtiyaç duyabileceğiniz diğer malzemelerinizi alabilen küçük bir sırt çantanız olsun.

Yoruma kapalı.

Scroll To Top