HABERLER

SÖYLEŞİ / KAFKASYA VE ÇERKESLER ÜZERİNE DENEYİMLER

Orta Doğu Teknik Üniversitesinde düzenlen “Fourth World Congress for Middle East Studies” (WOCMES) kongresine katılmak için Türkiye’de bulunan ve Anavatan ve diasporadaki Çerkesler üzerine yaptığı araştırmaları ile tanınan Dr. Chem Bram’ı bu cumartesi akşamı derneğimizde ağırlıyoruz.

 

Dr. Chen Bram Kimdir?
Antropolog
Antropoloji, Sosyoloji, Mukayeseli Dinler üzerine eğitim alan Dr. Chen Bram Jerusalem Hebrew Üniversitesinde eğitimini 2008 yılında doktora yaparak tamamlamıştır.

Yakın zamanda Florida Üniversitesi, Michigan State Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak görev yapan Dr. Chen Bram özellikle etnik ilişkiler üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. Çerkes Diasporası, Göçmen Toplumlar, Kafkasya’da İslam, Etnisite ve Sufizm gibi konularda çalışmalarını sürdürmektedir.

Central Asian Survey gibi uluslararası dergilerde yazıları yer alan Dr. Chen Bram, aynı zamanda alan çalışmaları gerçekleştirmiştir. Kafkasya ve Orta Asya’da göçmen toplumlar ile ilgili yaptığı çalışmalarda özellikle Kuzey Amerika, İsrail ve Kafkasya gibi farklı yerlerde yaşayan Çerkes’ler de yer almaktadır.

Türkiye, Amerika, Avrupa ve Kafkasya dahil olmak üzere Çerkesler ile ilgili konferanslar veren Dr. Chen Bram 23 Ağustos 2014 Cumartesi saat 20:00’da İstanbul Kafkas Kültür Derneği’nde akademisyen, antropolog gözüyle değerlendirmelerini paylaşacak.

Yoruma kapalı.

Scroll To Top