HABERLER

SURİYE’DEN İKİ AİLE DAHA GELDİ

Temoko ailesi, 16 Şubat Cumartesi, sabah İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına 7 kişi olarak ulaşmıştır. Aile İKKD GENÇ üyeleri tarafından karşılanmış, derneğimize getirilerek istirahatleri sağlanmış, kahvaltı ikramı yapılmıştır. Aile 14:45 arabası ile  Bozhöyük Poyra köyündeki Muhammed Komruk adlı hemşerimizin evine doğru yolcu edilecektir.
Muhammed bey, Temoko aile reisi ile bir dönem Suriye’de birlikte çalışmış eski bir aile dostudur. Bize iletildiği kadarı ile Poyra köyünde kendi oturduğu üç katlı ev, bu aileyi ağırlamak için son derece elverişlidir. Muhammed bey, ailenin Ankara’ya değil, kendi evine gönderilmesi konusunda israrcı olmuş, Temoko ailesini bu yönde bizzat kendi ikna etmiştir. Bozhöyük otobüs biletleri, Muhammed Bey’in otobüs firması ile tanışıklığı sayesinde ücretsiz olarak temin edilmiştir. Ailenin dört ferdinin uçak biletleri İKKD tarafından karşılanmıştır.
Önceden bilmediğimiz bu gelişmeler sonucu Kriz masamız tarafından bu aile için Ankara’da tahsis edilen ev boşa çıkmış, Ankara derneğimizden Sibel Hanım konu hakkında bilgilendirilmiştir.
Bu sabah aynı uçak ile İstanbul’a ulaşan iki kişilik Dzıbe ailesi ise,  Dzıbe sülalesinin Türkiye’deki mensupları tarafından karşılanmıştır. Bize bildirildiği kadarı ile, bu aile de daha önce gelen üç kişilik Dzıbe ailesinin yanına yerleştirilecektir. . Bu ailenin Türkiye’ye geleceği,  tarafımızdan Türkiye’deki akrabalarına iletilmişti.  İki kişilik bu ailenin uçak biletleri de İKKD tarafından karşılanmıştır.

Yoruma kapalı.

Scroll To Top