HABERLER

TÜRKİYE GAZETECİLER FEDERASYONU ABHAZYA’ DA

Türkiye Gazeteciler Federasyonu 44. Başkanlar Konseyi Toplantısını Abhazya Cumhuriyeti’nin davetlisi olarak, 08-13 Mayıs 2014 tarihleri arasında Abhazya’ da gerçekleştirdi.

TGF Başkanlar Konseyi; Federasyona bağlı Gazeteciler Cemiyetlerinin Türkiye genelinde 80’e yakın meslek kuruluşunun üye olduğu, ayrıca Azerbaycan ve KKTC’den de meslek kuruluşlarının da bünyesinde bulunduğu, Türkiye’nin en yaygın ve en büyük meslek örgütü olarak biliniyor. Genel Başkanlığını İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel’in yaptığı TGF, iki ayda bir gerçekleştirdiği Başkanlar Konseyi’nin her toplantısını ayrı bir kentte ya da bölgede yapıyor. Bu kapsamda, TGF’nin Abhazya’da gerçekleştirdiği toplantının sonunda yayınlanacak “Sonuç Bildirgesi”nde de önemli konulara işaret etmesi bekleniyor.

Abhazya’daki toplantıya, organizasyonu yürüten Abhaz Dernekleri Federasyonu temsilen Genel Başkan R.Cengiz Koç Ashuab ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet eşlik etti.

TGF temsilcilerinin her tür baskı ve engelleme çabalarına rağmen, Canlar Ülkesi Abhazya’ ya gösterdiği ilgi nedeni ile teşekkür ediyor, verimli ve başarılı toplantıların devamını diliyoruz.

Bu önemli organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen Abhazya Cumhuriyeti’ nin Türkiye temsilcisi, Abhaz Dernekleri Federasyonu’ na teşekkürlerimizi sunuyoruz.

http://abhazfederasyonu.org/wp/turkiye-gazeteciler-federasyonu-abhazya-temaslari-basladi.html

Yoruma kapalı.

Scroll To Top