HABERLER

YENİDEN YAZILAN TARİHİ İZLEMEK: ULUSLARARASI ETKİNLİKLERLE OLAY MAHALİNİN TEMİZLENMESİ ve TARİHİN YENİDEN YAZILIŞI

1 Temmuz 2012’de San Fransisko da düzenlenen ”GLOBAL SOYKIRIM KONFERANSINDA” Çiçek Duman Chek, Turkuawo Setenay Gürçeşme ve John Haghor tarafından hazırlanıp sunulan  Sochi ilede ilişkilendirilen bu sunumu, 30 Mart akşamı derneğimizde Setenay Gürçeşme sundu.

Dinleyenlerin oldukça beğenisini kazanan çalışmanın sunumundan sonra, toplantıya  soru ve cevaplarla devam edildi. Toplantının bu kısmını yöneten Dernek başkanı Ümit Duman, sunumdada kısmen ortaya konulun sorunların çözümü yönünde toplumumuzun örgütlenmelerinde-oluşumlarında alternatif üretmek ve siyaset geliştirmek konusunda giderek ağırlaşan bir eksiklik olduğunu belirtti. Görüş ve değerlendirmelerin belirtilmesi sırasında DÇB ve KAFFED’in çözüm üretebilme ve sorunlara yaklaşımı değerlendirildi. Sorular ve değerlendirmelerde izleyenlerin yoğun katılımı dikkati çekti.

Yapılan sunumun tekslerinin dağıtılmasının yeterli olmadığı ve internet ortamında nasıl ulaşılabileceği soruldu. Bunun üzerine sunumu hazırlayanlardan gerekli izin alınarak sitemizde yayınlanmasını sağladık. Katılımcıların en çok ortaklaştığı nokta bu tür bilimsel ağırlıklı çalışmaların tekrar edilmesi ve yaygınlaştırılması yönünde idi.  

Aşağıdaki linklerde sunumun Türkçesi ve İngilizcesini bulabilirsiniz…

SETENEY GÜRÇEŞME-İNGİLİZCE

SETENEY GÜRÇEŞME-TÜRKÇE

 

 

Yoruma kapalı.

Scroll To Top