HABERLER

YILSONU GÖSTERİSİ İÇİN VELİLERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU!

Değerli Velilerimiz,

İstanbul Kafkas Kültür Derneği Yıl Sonu Gösterimiz,  derneğimiz bünyesinde faaliyet gösteren tüm grupların katılımıyla 13  Haziran Cumartesi  akşamı Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde , saat 20:00’de gerçekleşecektir.

Gösteri öncesinde , sahnede ilk sırada yerini alacak  Meşbev ve  ikinci sırada  çıkacak olan Mafe ekibimiz hakkında bazı bilgileri paylaşmak istiyoruz.

1. 7  Haziran Pazar günü , Meşbev ve Mafe velileri ile , çalışma saatleri dahilinde toplantımız vardır.  Katılımınızı rica ediyoruz.

2.  Ekip kıyafeti diktiren tüm velilerimize teslimatları  yine aynı gün yapılacaktır. Ödeme yapmayan velilerimizin hazırlıklı gelmelerini rica ediyoruz.

3. Kız öğrencilerin kıyafetleri tek parça kostüm,kemer,  kolluk, kep ve tülden oluşmakta olup, gösteride gümüş renkli pisipisi kullanacaklardır. ( Pisipisi için sürekli alım yaptığımız Nu Bebe’yi kullanabilirsiniz.  Bahariye Cad. No: 40/4 , Tel : 0216.336 09 17  )  . Hava sıcaklığı ve uzun elbiselerin yapışma ihtimallerini göz önünde bulundurursak , kız çocuklarımıızın  beyaz-  kısa soket çorap giymeleri yeterli olacaktır.

Erkek öğrencilerimizin  kıyafetleri ise çerkeska , gömlek ,  şarhon ve kalpaktan oluşmakta olup ,  tayt ve  çizme alımları ailelere aittir. Yine  ailelerce satın alınacak ve kendilerinde kalacak olan kama ve  kemerlerin  siparişi verilmiş olup , pazar günü dağıtılacaktır.   ( Çizme için farklı kalitede ürünleri , atölyesi Kapalıçarşı’da bulunan Rifat Bey’e 05357682031 no’lu telefondan ulaşarak temin edebilirsiniz. )

4. Kız çocuklarımızın  saçlarına, kendi doğal  renklerine en uygun renkte orlon ip kullanarak, balık sırtı örgü ile ,  örgü püskülü kemerlerini geçecek şekilde iki örgü uzatma  yapılacaktır. ( Mümkünse salona gelirken örülü olması gerekmektedir. Yapamayanlar için elbette yardımcı olunacaktır. ) Yine kız çocukları velilerinin  6 adet kilitli iğne, kepleri tutturmak için yeterince tel toka,  lastik toka ,  gümüş renkli pisi pisi ve  kendilerine ait tarak getirmeleri gereklidir.

5. Gösteri günü çocuklarımız saat 15:00 den itibaren salonda olacaklar ve  provaları yine gösteri sırasıyla alınacaktır.  Çocuklarımızın karınları tok bir şekilde bu saatte salonda hazır bulunmaları önemlidir.  Çocuklarımıza ait tüm  malzemelerin ,  üzerinde  isimlerinin  yazılı olduğu  elbise torbalarında ve askıyla getirilmesi ,bunun dışında her ihtimale karşın  günlük yedek kıyafet de konulması  gerekmektedir.

6. Gösteri merkezinin , giriş – çıkışı tarafımızdan kontrol edilen bir bahçesi bulunmaktadır. Beklenen hava sıcaklığı 23 derece olup , bekleme süresince bu bahçeyi kullanmayı planlıyoruz. Geçirecekleri sürenin uzunluğu nedeniyle her aileden , bu bahçede açılacak bir masada servis edilmek üzere  kağıt bir tepsi, kutu , tabak,vs içinde , peçeteyle tutup yiyebilecekleri şekilde sandviç, kek, poğaça, simit, börek,vs hazırlayıp getirmelerini  (  ama asla abartmamalarını  :))  )  rica ediyoruz.  Salonda su sebilimiz mevcuttur.

7. Sizlerden son ve önemli bir ricamız da , kulisi diğer ekiplerle beraber kullanacağımızdan dolayı ,  görevli anneler dışındaki tüm velilerimizin çocuklarını bıraktıktan sonra  kulisten ayrılmalarını ,  çocuklarınıza  olası durumlar için ( acıkmaları, giyinmeleri , WC ihtiyaçları, vs)     ”  her konuda bizlerin yardımcı olacağı , çekinmeden bizlere söyleyebilecekleri  ve acil ihityaç durumunda cep numaralarınızın bizlerde olduğu  ve sizi hemen arayacağımız ”   uyarısını yapmanızı  rica ediyoruz.

8. Gösterideki görevleri bittikten sonra çocuklarımızın gösteri kıyafetleri ile beraber , yine görevli anneler eşliğinde salona, ailelerinin yanlarına gönderilmesi ve gösteriyi izlemeleri planlanmaktadır.  Lütfen çok terlemelerinden, hasta olmalarından, vs endişe etmeyiniz, terleme her halükarda olacaktır. Tecrübeyle sabittir 🙂   ; kıyafetlerini çıkartmak istemeyeceklerdir. Gösteri sonunda selam sahnesi için oturdukları yerden sahneye çağrılacaklardır.

Değerli Velilerimiz ;

Bir çalışma dönemini daha sonlandırırken  her pazar gününü büyük bir özveri ile derneğimize ayıran , paylaştığımız tüm sorunlarda işbirliği gösteren , çocuklarımızın mensubu olduğu kültürün tanıtımı ve devamı için çok ama çok şey yapan siz değerli velilerimize, ailelerimize ve  canımız çocuklarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

En büyük kazanımlarının , küçücük yaşlarında kurdukları  bu büyük çevreleri ,  iyi ve sıkı dostlukları  olduğu bilinciyle ,    tüm velilerimizve çocuklarımızla nice  birlikte çalışma dönemleri diliyoruz.

Bu güzel kültür içinde bu özel dostluklar  baki olsun….

Sevgimizle, saygımızla…

İKKD YK

Yoruma kapalı.

Scroll To Top